Tříkrálová sbírka 2016

06.01.2016 - Tříkrálová sbírka 2016

Tříkrálová sbírka 2016

Dne 6.1. 2016 se naše základní škola připojila k 16. ročníku Tříkrálové sbírky 2016. Ta se konala pod záštitou Charity České republiky, Diecézní charity Litoměřice. Vybraní žáci se rozdělili do osmi skupinek, které zavítaly nejen do Úštěka, ale i do okolních vesnic – konkrétně Lukova, Dubičné, Konojed, Líčenic, Starého Týna, Držovic, Habřiny, Srdova, Tetčiněvsi, Rochova, Rašovic, Kalovic, Robče, Ostré.  Celkem se zúčastnilo 26 žáků – jmenovitě to byli tito: Jesika Junková, Eliška Junková, Kateřina Michálková, Monika Helisová, Eliška Šrámková, Věruška Hendrychová, Nikola Dvořáková, Karolína Hedánková, Veronika Křížová, Sára Bártová, Anežka Petrusová, Tereza Zikmundová, Pavel Dufek, Andrea Tatíčková, Václav Hajský, Tereza Nováková, Simona Prokopová, Erik Ferenc, Tomáš Hrozek, Václav Nový, Radek Hellinger, Jan Bělohoubek, Jan Barnet, Lukáš Novotný, Johanka Opočenská, Naďa Paulíková a Anna Paulíková.

Všem se podařilo v zimním počasí obejít doma přítomné občany, nabídnout jim malé dárečky a napsat na dveře symbolické K+M+B 2016. Výše vybraných finančních částek bude škole sdělena v nejbližší době a rádi tuto sumu uveřejníme.

Ráda bych poděkovala všem zúčastněným žákům za to, že byli ochotni pro potřebnou věc – pomoc starým a opuštěným starým lidem – věnovat svůj čas a dokázali pomáhat ostatním lidem. Děkuji.

                                     Mgr. Renata Opočenská

Fotogalerie:

Tříkrálová sbírka 2016, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:1
Tříkrálová sbírka 2016, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:2
Tříkrálová sbírka 2016, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:3
Tříkrálová sbírka 2016, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:4
Tříkrálová sbírka 2016, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:5
Tříkrálová sbírka 2016, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:6