3. třída pomáhá Africe

20.06.2014 - 3. třída pomáhá Africe

Děti ze třetí třídy se rozhodly, že pomohou chudým dětem v Africe prostřednictvím části kapesného, které měly na ozdravný pobyt v Desné.Takto o tom některé děti napsaly.

Anežka Řeháková, 3. třída

V květnu jsme byli na škole v přírodě a paní učitelka řekla, že každý den umírá v Africe hodně lidí a potřebují pomoci.My jsme se rozhodli, že zaplatíme 14 dětem potřeby do školy a 20 kuřat, aby měly z čeho žít.Když každý z naší třídy dal (20, 30, 40 nebo 50 korun, tak jsme celkem vybrali 550 korun).

Aneta Šedivá, 3. třída

Děti v Africe nemají nic ani vodu ani jídlo, proto bychom jim měli pomoci. Naší paní učitelce volali z Člověka v tísni a říkali, jestli bychom něco darovali. A tak nám paní učitelka řekla, abychom každý dali 20 – 50 korun, a pak jsme všechno spočítali a vyšlo nám 550 korun. Z toho jsme koupili školní pomůcky pro 14 dětí a 20 kuřat. A ž tam dojdou ty věci, pošlou nám certifikát a všichni budou mít radost.

 

Částkou 20 – 50 korun přispěli následující žáci:

Anežka Řeháková, Vládík Hrnčíř, Adam Vlášek, Adélka Nová, Lilianka Procházková, Kačka Šulíková, Anička Macháčková, Vojta Šulík, Lukáš Lang, Štěpán Šulík, Anetka Šedivá, Evička Hendrychová, Eliška Junková, Hanča Jandová, Matyáš Rozsypal, Jára Fejfar a Pavlínka Čejková.

Fotogalerie:

3. třída pomáhá Africe, Základní škola Aloise Klára Úštěk, foto:1