Klárka pomáhá

Naše škola se řadu let připojuje k různým charitativním akcím, které nejčastěji pomáhají seniorům, osamělým matkám s dětmi, seniorům či nezaopatřeným a chudobou postiženým dětem. Pomáhat ostatním nás baví a všichni žáci pak mají radost, že mohli pomoci. Tímto velmi děkujeme rodičům, že v této činnosti své děti podporují a finančně pomohou. Jsme rádi, že tímto způsobem rozvíjíme tolik potřebné sociální cítění, potlačujeme lhostejnost a ukazujeme jim správné cestičky do jejich života, který je teprve na začátku.

Školní rok 2017/2018

Dne 13. září se žáci naší školy, konkrétně 9. třídy, zúčastnili velmi prospěšné akce Sbírkové dny světlušky. Jedná se o 15. ročník sbírky Světluška, kterou pořádá nadační fond Českého rozhlasu. Všichni zúčastnění žáci nabízeli veřejnosti předměty s logem Světlušky. Výtěžek z prodeje těchto předmětů/ propisovací pero, peněženka, přívěsek, zubní kartáček, tykadla/ je určen na přímou pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem i dospělým z celé České republiky. Naše škola nese jméno Aloise Klára a i ten se ve svém životě velice zasloužil především tím, že pomáhal takto postiženým lidem. Děkujeme všem, kteří se rozhodli finančně pomoci a ukázali žákům, jak naše společnost umí pomáhat jiným. Pro ně to byl jistě dobrý příklad a věříme, že i v budoucnu budou sami ochotni pomáhat. Během akce Sbírkové dny světlušky žáci získali prodejem celkem 7 365 Kč.

Školní rok 2016/2017

Fond SIDUS – získali jsme certifikát dárce za pomoc při Veřejné sbírce S-MHMP/1476620/2015 Fondu Sidus, z. ú. Výnos ze sbírky je určen na vybavení dětských zdravotnických zařízení - Pediatrické kliniky UK 2. LF v Praze Motole, Dětské Kliniky FN v Olomouci a na pomoc individuálním pacientům. Pro tuto sbírku naše škola utržila 2 715,00 Kč

Červená stužka – projekt realizovaný v naší škole ve spojení s Mezinárodním dnem boje proti AIDS a Domem světla v Praze. Žáci 9. třídy tradičně se této akce v rámci primární prevence účastní, aktivně se zapojují, v letošním roce byli účastníky interaktivního semináře na toto téma. 1. prosince se podařilo žákům vybrat od veřejnosti příspěvek ve výši 4 000,- Kč. Všem moc děkujeme.

Pomoc matkám s dětmi  v Domově pro matky s dětmi při Diakonii ČCE v Litoměřicích
V předvánočním čase jsme dětem a jejich maminkám dovezli velký dárek – spoustu pěkného oblečení a hraček.  Na sbírce se podíleli žáci napříč všemi třídami, velké poděkování patří i rodičům, kteří oblečení a hračky vyprali a do školy přivezli. Všechny věc pak zástupci žáků a vedení školy osobně předali v Domově v Litoměřicích.

Tříkrálová sbírka
V lednu se naše škola podruhé zapojila do dobročinné akce Tříkrálová sbírka. Žáci 6., 8. a 9. třídy koledovali 6. ledna 2017 na svátek Třech králů v Úštěku a okolních vesnicích. Opět tak mohli pomoci dobré věci – pomoci seniorům a handicapovaným lidem v litoměřickém regionu.

Adopce panenky
Naše škola v letošním roce adoptovala již druhou panenku – první se jmenuje Terezka. Koupí této panenky přispěje tak naše škola na očkování dětí v Africe. Nová Panenka se jmenuje Vlastička a narodila se v roce 2011 – tedy v tomto roce byla ušita. Na zakoupení panenky se penízky vybírají dlouhodobě, z drobných korunek, které nám občas leží po kapsách a my nevíme co s nimi, protože si za nic nekoupíme. Tak šetříme a šetříme, až nastane doba, kdy se v pokladničce sejde 600 Kč a my můžeme panenku přes internet zakoupit a tím adoptovat. Někdy se stane, že žáci přinesou větší částku peněz / i 100 Kč/, rodičům těchto dětí velmi děkujeme za finanční pomoc. Jde určitě na dobrou věc.