Projekt Ovoce do škol


18.09.2021
Klárčina naučná stezka

11.09.2021
Exkurze Praha

10.09.2021
Světluška

08.09.2021
Olympijský běhOvoce do škol

Projekt Ovoce do škol byl v České Republice zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvních až pátých ročníků základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy.

Ve školním roce 2009/2010 se projektu zúčastnilo 2 883 škol, tzn. 71% dětí v cílové skupině. Účast v projektu stoupá a ve školním roce 2011/2012 byla účast 3 243 škol (387 080 dětí), což představuje 85% dětí cílové skupiny.

Co je projekt OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL?

OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL je evropský projekt podpory zdravé výživy a zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny. Program je v České republice úspěšně realizován již od školního roku 2009/2010. Podpora je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy, ale i na doprovodné, vzdělávací a informační programy. Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zcela zdarma.

Ovoce do naší školy zajišťuje společnost BOVYS s.r.o., která byla vybrána Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF) jako oficiální dodavatel v tomto

projektu. Jedná se o specializovaný velkoobchod ovocem a zeleninou, který působí na českém trhu již 22 let. V projektu OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL jsme největším dodavatelem v ČR.

Pro koho je projekt určen?

Základním cílem celého projektu je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Proto jako cílová skupina byli po dohodě resortu školství, zdravotnictví a zemědělství zvoleni žáci prvního stupně základních škol, včetně žáků z přípravných tříd.

 

Žáci díky tomuto projektu zcela zdarma žáci ochutnají nejméně dvakrát v měsíci jablka, hrušky, švestky, ředkvičky, banány, mandarinky, pomeranče, broskve, kiwi, nektarinky, blumy, nashi, cherry rajčátka, hroznové víno, pomelo, kaki churma a mnohé jiné.